YOZGAT CEZAEVİ’NDE 13 HAZİRAN 1994’TE BAŞLAYAN AÇLIK GREVİ 38.GÜNDE ve SÜRÜYOR

Yozgat Cezaevi’nde 13 Haziran 1994’te başlayan açlık grevi 38.günde ve sürüyor. Yozgat tutuklu ve hükümlü ailelerinin İHD Genel Merkezi’nde başlattıkları açlık grevi 3.günde ve sürüyor.

Açlık Grevi

1.Genel Temsilcilik ve Fonksiyonları

2.Koğuşlararası Ziyaret

3.Tutukluların Gazete ve Dergilere gönderdikleri yazıların idare tarafından değerlendirmeye tabi tutulması konularında uzlaşma sağlanamaması üzerine yeni bir boyut kazandı.

Tutuklular ölümle pençeleşiyor!

107 tutklunun yaşamı tehlikede!

25 tutuklu yakını Genel Merkezimizde bir umut ışığı arıyor!

Türkiye hala gazete ve dergilere gönderilecek yazıları ön sansüre (gardiyanla imama)tabi tutuyor. Suç var diye yazılar gönderilmeyebiliyor. İdareciler “gönderildi/görüldü damgası vuruyoruz, suç varsa biz de sorumlu oluruz” diyebiliyorlar. Herkes yargıç, herkes polis, herkes savcı yerine koyabiliyor kendisini. Herkes korkuyor.

Böylece “devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğü”dört duvar arasında tuttuğunuz insanlara karşı, (yazı yazarak, konuşarak bölmek isteyenler!) aslanlar gibi korumuş oluyoruz.

Bir tarafta jandarma (İçişleri Bakanlığı) bir tarafta Sağlık Bakanlığı, bir tarafta Adalet Bakanlığı; çok başlılık sürüyor. Hekimlerden şikayetçi tutuklular. Jandarmadan şikayetçi. Açlık ise son sınırında. Çok değil, standart kuralları uygulayın, sorun çözülecektir. Bir parça akıl, sağduyu ve vicdan yetecektir.

Hüsnü Öndül
İHD Genel Sekreteri

Bir cevap yazın