Derneğimizin 20. Olağan Genel Kurulu Gerçekleştirildi!

Derneğimizin 20’nci Olağan Genel Kurulu,  Hacı Bektaş’ı Veli Anadolu Kültür Vakfı Genel Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. İHD Onursal Başkanı Akın Birdal’ın Divan Başkanı olan Divan Heyeti’nin seçilmesinin ardından başlayan ve Türkiye’nin birçok kentinden gelen delegelerin katılımıyla gerçekleşen Genel Kurul’da yeni bir  Tüzük Kurultayı Çalıştayı  yapılması kararlaştırıldı. Ayrıca, çok sayıda insan hakları odaklı önerge kabul edilip kararlaştırıldı.
Türkiye’de yaşanan hak ihlallerine vurgu yapılan Genel Kurul’da Merkez Yönetim Kurulu faaliyet, mali ve merkez denetleme kurulunun raporlarının sunumuyla devam etti.
Yapılan seçim sonucunda;
İHD Yönetim Kurulu’na: Öztürk Türkdoğan, Eren Keskin, Gülseren Yoleri, Rehşan Bataray Saman, Hüseyin Küçükbalaban, Hüsnü Öndül, Hatice Necla Şengül, Osman İşçi, Abdullah Zeytun, M. Tahir Saçaklıdır, Metin Kılavuz, Cihan Aydın, Mehmet Acettin, Nuray Çevirmen, Selahattin Okçuoğlu, Mehmet Aker, Bedri Kuran, İlhan Öngör, Cemal Babaoğlu, Hayrettin Pişkin, Servet Üstün Akbaba, Ercan Yılmaz, Güldane Kılıç, Hamdi Bayhan ve Bülent Temel
İHD Onur Kurulu’na: Reyhan Yalçındağ Baydemir, Aygül Demirtaş, Cüneyt Durmaoğlu, Mithat Can ve İlyas Kara.
Denetleme Kurulu’na: Ali Ekber Kaypakkaya, İsmail Boyraz ve Zeynep Ceren Boztoprak seçildi.
Teşekkür konuşmalarının ardından 20. Olağan Genel Kurul sonlandı. Deneğimiz, geçmişte olduğu gibi yeni yönetimle de insan hak ve özgürlükleri konusundaki faaliyetlerini güçlü bir şekilde devam ettirecektir.