Karafazlı Ailesine İnsan Hakları Değerlerine Sahip Çıktıkları İçin Teşekkür Ediyoruz, Karafazlı Ailesinin Yanındayız

2015 seçimlerinde HDP Rize milletvekili adayı olan Selda Karafazlı’ya ve ailesine yönelik saldırılar, Selda Karafazlı ve uzun yıllardır İHD de hak savunuculuğu yapan Gençağa ve İHD Rize Temsilcimiz Günay Karafazlının, barış, kardeşlik çağrılarına ve demokratik mücadelelerine rağmen devam ediyor.

Ne yazık ki, Türkiye’nin hem yakın geçmişinde hem de son zamanlarda yaşanan ve herkesi yasa boğan kadın, çocuk sivil ölümlerine karşı çıkmak, bütün insanların eşit olduğunu, düşünce, vicdan, kanaat, ifade özgürlüğünün herkes için varlığını savunmak Karafazlı ailesi için yaşam haklarına, düşünce ve ifade özgürlüklerine, mülkiyet haklarına saldırı nedeni olmuştur.

Karafazlı ailesinin, insan hakları ve demokratikleşme için gösterdikleri çabaları yoğun baskılarla karşılaşmaktadır, bu nedenle tüm demokrasi güçlerini Karafazlı ailesinin yanında olmaya, devlet yetkililerini bu tür ırkçı, saldırgan davranışların önlenmesinde daha kararlı davranmaya, Rize halkını da tahriklere kapılmamaya davet ediyoruz.

İHD olarak Karafazlı ailesine insan hakları değerlerine sahip çıktıkları için teşekkür ediyoruz ve her zaman Karafazlı ailesinin yanında olduğumuzu kamuoyuna duyururuz.

İNSAN HAKLARI DERNEĞİ

 

Bir cevap yazın