Miting: Krizin Bedelini Ödemeyeceğiz

DİSK ve KESK Tarafından 29 Kasım 2008’de Düzenlenen “Krizin Bedelini Ödemeyeceğiz” Mitingine Katılıyoruz ve Herkesi De Katılmaya Davet Ediyoruz

 

 

İnsan Hakları Savunucuları olarak DİSK ve KESK tarafından 29 Kasım 2008 Tarihinde Ankara’da yapılacak “Krizin Bedelini Ödemeyeceğiz” mitingini destekliyor ve bütün insan hakları savunucularını mitinge çağırıyoruz.

Ekonomik kriz bahane edilerek işten atmalar ve ücretsiz izne ayırmalar artmıştır. Bu da birçok insanın açlıkla karşı karşıya gelmesine neden olacaktır. Diğer yandan elektrik, doğalgaz vb zamları ile emekçilerin yaşamı günden güne kötüleşmektedir. Dünya’da petrol fiyatlarının düşmesine rağmen, doğalgaz ve elektrik fiyatlarının bu kadar astronomik düzeyde artırılması anlaşılmaz bir durumdur. Ücretlerin düştüğü, iş bulmanın ve yoksullaşmanın arttığı bir ortamda, bu zamlar yaşam koşullarımızı iyice zorlamaktadır. İşte böyle bir dönemde emekçilerin DİSK ve KESK önderliğinde haklarını aramasını ve yaşanılabilir bir ülke için mücadele etmesini anlamlı buluyor ve yapılacak mitingi bütün üye ve yöneticilerimizle destekliyor; tüm toplum kesimlerini de mitinge katılmaya çağırıyoruz.

İNSAN HAKLARI DERNEĞİ

Bir cevap yazın